Холминська селищна рада, Чернігівська область / Проєкт “Соната Душі”

Холминська селищна рада, Чернігівська область / Проєкт “Соната Душі”

У грудні 2023 року добіг кінця проєкт “Складання карт можливостей для громад”, який проводився у рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» у партнерстві з громадською організацією «GoLOCAL», однак, історії його учасників не завершились на цьому. У цій серії публікацій ми хочемо поділитися історіями успіху представників місцевих громад, які завдяки здобутим у проекті знанням і навичкам змогли ініціювати свої власні проєкти та досягти значних результатів в їх реалізації.

Історія успіху 1: Холминська селищна рада, Чернігівська область / Проєкт “Соната Душі”

Олег Василенко, активний член своєї громади, завдяки участі у навчальному курсі разом з іншими активістам зміг розробити та реалізувати проєкт “Соната Душі: Психологічна Підтримка через Концертні Враження”, спрямований на покращення психологічного стану та емоційного благополуччя населення, яке потерпає від негативних наслідків війни. Проєкт об’єднав низку культурних та освітніх заходів, з залученням представників освітніх закладів, органів місцевого самоврядування та мешканців громади.

Зокрема, в рамках ініціативи було реалізовано наступні заходи: тематичну зустріч «Ми народжені для натхнення», благодійний концерт «Хай не міліє доброти криниця», знайомство з Букварем для дітей, перегляди кінофільмів та мультфільмів, посвяту в старшокласники, конкурс краси «Міні-Міс Холми 2023» та новорічні концерти. Не менш важливим здобутком проєкту стало проведення низки соціально-просвітницьких заходів до Дня боротьби зі СНІДом, метою яких було привернення уваги до важливих питань здоров’я та загального інформування про особливості хвороби. З поміж іншого, проєкт “Соната Душі” також активно спрямовував зусилля на підтримку дітей з особливими потребами.

Проєкт “Соната Душі” охопив різні категорії населення – від дітей шкільного віку до людей похилого віку, включаючи соціально незахищені верстви. До заходів були залучені Холминський будинок культури, Холминська ЗОШ І-ІІІ ст., Холминський будинок творчості дітей та юнацтва, Холминський дошкільний навчальний заклад «Колосок», творчі колективи громади та органи місцевого самоврядування.

Однак, не обійшлось і без складнощів. Через заборону на проведення масових заходів в Чернігівській області з міркувань безпеки, реалізація деяких активностей була під загрозою. Проте команда не здалася: заходи були проведені у меншому масштабі та у інші терміни, але всі заплановані події таки відбулися, принесши радість і натхнення громаді.

Завдяки знанням, здобутим на курсі, Олег Василенко та його команда змогли підготувати успішну заявку на фінансування від Міжнародної організації міграції. Бюджет проєкту склав орієнтовно 925 000 грн.

«Навчальні матеріали та нові знання, здобуті під час курсу, були безцінними»- зазначив лідер проєкту пан Олег. Він також відзначив, що можливість переглядати уроки та використовувати їх для пошуку відповідей на свої запитання значно підвищила ефективність підготовки грантового проєкту.

Проєкт “Соната Душі” став яскравим прикладом того, як грамотне використання здобутого досвіду може призвести до реальних змін у житті громади. Завдяки наполегливості Олега Василенка та його команди вдалося реалізувати важливий культурний проєкт, який позитивно вплинув на психологічний стан та емоційне благополуччя мешканців, зберігши при цьому культурну ідентичність і традиції громади.

Ця історія є натхненною для інших активістів, доводячи, що вміння застосовувати свої знання на практиці та сміливість не здаватися перед складнощами, завжди призведе до успіху, навіть коли життєві обставини диктують свої правила.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *