Європейський Союз.
Цілі програми:
Розвиток міжнародного співробітництва та втілення проєктів за 6 пріоритетними напрямками:
На кого орієнтується програма:
Представники громад, зацікавлені у міжнародній співпраці в галузях, що підпадають під приорітет програми.
Потенційні партнери: публічні інституції (чи то на рівні громади, чи на рівні регіону), які мають схожі із вами виклики та системно працюють над їх подоланням за допомогою політик.
Сума та призначення:
Загальний бюджет програми-8 мільярдів євро. Бюджет проєкту може бути будь-який.
Географія програми:
Участь в програмі беруть представники міст та регіонів з 36 країн Європи – 27 країн-членів ЄС, Швейцарії, а з нового року також – Україна, Молдова та країни Західних Балкан – Боснія і Герцеговина, Албанія, Сербія, Північна Македонія та Чорногорія.
Період реалізації:
Програма діє до 2027 року, конкурси відкриваються щорічно.
Крок 1: Створіть профіль на сайті Interreg Europe
Реєстрація на сайті персональна. Вам потрібно зазначити свої персональні дані, посаду, приналежність до громади та позначити інтереси за 6 пріоритетними напрямками програми. Реєстрація відкриє вам доступ до спільнот, переліку проектів та надасть можливість реєструвати запити.
Рекомендуємо ознайомитися із уже створеними профайлами українських громад та організацій для прикладу. А також там же шукати потенційних партнерів за країнами чи проектами.
Крок 2: Зареєструйтеся на платформі для пошуку партнерів
Програма Interreg Europe створила нетворкінгову платформу, мета якої напряму зв’язатися із представниками уже схвалених проєктів, які виявили бажання долучити нового партнера з семи країн-кандидатів до ЄС.
Зареєструйтеся для участі в цій мережевій платформі, відповівши на короткі питання.
На самій платформі є два типи дощок для мережування: для країн-кандидатів та для затверджених проєктів.
Крок 3: Перегляньте список затверджених проектів, які відкриті до нового партнера
Дізнайтеся, над чим вони працюють і кого шукають. Якщо ви відповідаєте, клацніть «I’m interested», щоб повідомити їх. Лідер проекту може зв’язатися з вами для обговорення вашого партнерства.
Крок 4: Ознайомтеся із ширшим переліком затверджених проектів
Якщо не знайшли свій проект на нетворкінговій платформі, то познайомтеся із більшим списком актуальних проектів можна на сайті програми, у розділі «Затверджені проекти». Серед них є багато актуальних для українських громад, які стосуються переробки сміття, збереження природи, енергоефективності, розвитку сільських територій, підтримки молодіжного підприємництва тощо.